ЛУКСУЗНИ СТАНОВИ ВО ТАФТАЛИЏЕ

 • €1,280
Карпош

ЛУКСУЗНИ СТАНОВИ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Карпош
 • €1,280

Преглед

Број на имот: BLK707
 • Стан
 • Вид на Имот
 • 82

Опис

Се продаваат нови луксузни станови во завршна фаза од градба во Тафталиџе 2.
Објектот се наоѓа на мирна локација во близина на Skopje City Mall, основно училиште, градинка, супермаркети.
Градбата е високо квалитетна, располага со лифт, фасадно добро изолирана, има одлични прозори и прозор-врати, подно греење, дабов ламелиран паркет и квалитетна санитарија.
Зградата располага со станови со големини од 82м2 на први кат, источна ориентација и 85м2 на трети кат западна ориентација со две спални соби, две купатила, кујни со прозори и големи балкони.
Сите простории се многу светли заради големите стаклени површини.

Цената е 1280 евра по м2 + Агенциска провизија.

Клиентот е ослободен од плаќање на Данок на промет од 3% при префрлање на станот на свое име.

 • Адреса Карпош
 • Град Скопје

Детали

Ажурирано на мај 10, 2020 во 2:54 pm
 • Број на имот: BLK707
 • Цена: €1,280
 • Големина на Имот: 82 m²
 • Вид на Имот: Стан
 • Статус на Имот: За продажба

Споредете ги огласите

Спореди
PropertyOne
 • PropertyOne