МОДЕРНА ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНА КУЌА

 • €2,500
Карпош

МОДЕРНА ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНА КУЌА

Карпош
 • €2,500

Преглед

Број на имот: BLK425
 • Куќа
 • Вид на Имот
 • 4
 • Спални
 • 3
 • Бањи
 • 2
 • Гаражи
 • 285

Опис

Модерна, семејна куќа, комплетно новоизградена, енергетски ефикасна на одлична локација во Жданец. Куќата е со големина од 285м2 на плац од 400м2. Располага со преден двор од 200м2 уреден со декоративно зеленило, 2 паркинг места, тераса, заден двор од 50м2 со летна кујна и скара.

Куќата е градена за сопствени потреби со најквалитетни материјали и опрема. Комплетно е хидро и термички изолирана, енергетски ефикасна со изготвен енергетски елаборат. Куќата располага со: Сутерен – пространа хоби соба, кујна, купатило, перална, остава, техничка просторија.

Приземје – кујна и терпезарија поврзани со дво-висинска дневна соба, со излез на терасата во дворот, главна спална соба со сопствено купатило, гостински тоалет и посебна соба за гардеробер. Галерија – голема галерија со поглед над дневната соба, 2 спални соби, купартило и два балкони.

Опрема: – надворешна столарија – (махагони) дрвени прозори – греење и ладење подно и зидно, најнов систем на Rehau, – топлотна пумпа LG 16kw, – соларен систем Camel Solar, – светла внатре/надвор LED, – керамика, санитарии – италијански/шпански во комбинација со елементи од медијапан во боја, – паркет – дрво бамбус.

 • Адреса Карпош
 • Град Скопје

Детали

Ажурирано на мај 8, 2020 во 5:28 am
 • Број на имот: BLK425
 • Цена: €2,500
 • Големина на Имот: 285 m²
 • Површина на Земјиште: 400 m²
 • Спални: 4
 • Бањи: 3
 • Гаражи: 2
 • Вид на Имот: Куќа
 • Статус на Имот: За изнајмување

Споредете ги огласите

Спореди
PropertyOne
 • PropertyOne